fbpx

Chcesz otrzymać ofertę na swoje ogrodzenie?

 

Firma Progress Eco nie prowadzi sprzedaży bezpośredniej do klientów indywidualnych, w celu wyceny prosimy o kontakt z dystrybutorem obsługującym dany rejon.

 

Lista dystrybutorów dostępna jest w zakładce – gdzie kupić.

Image Alt

miniGabiony

miniGABIONY

Przedstawiamy jedyną w swoim rodzaju kolekcję koszy gabionowych wypełnionych kamieniem. Ideą projektantów było stworzenie produktu, z którego każdy samodzielnie może budować elementy małej architektury pełniące funkcje dekoracyjne oraz  użytkowe. Dzięki tak szerokim możliwościom zastosowania miniGABIONY doskonale sprawdzają się zarówno w prywatnych posesjach i ogrodach, jak również inwestycjach deweloperskich oraz zagospodarowaniu przestrzeni miejskiej.

miniGABIONY DSM to innowacyjny produkt dający niemal nieograniczone możliwości tworzenia elementów małej architektury oraz dostosowania ich wymiarów, kształtów i wyglądu indywidualnie do Twoich potrzeb.

Dzięki miniGABIONOM DSM szybko i sprawnie, bez pracochłonnego murowania zbuduj murki, schody, fontannę, grilla i wiele więcej. Kosze gabionowe można ustawiać na każdym z boków, również w pozycji pionowej. Zalecamy układanie instalacji, składających się z maksymalnie 4 elementów ustawionych jeden na drugim (przy konstrukcjach w kształcie litery C lub L). W przypadku wyższych instalacji konieczne jest użycie słupka mocującego zapewniającego stabilność konstrukcji.

Ideą projektantów było stworzenie produktu, z którego każdy samodzielnie może budować elementy małej architektury pełniące funkcje dekoracyjne oraz użytkowe. miniGABIONY DSM Progress dostępne są w poręcznym opakowaniu, w komplecie z elementami mocującymi i instrukcją montażu.

Zalety miniGABIONÓW

Samodzielny montaż

Optymalnie zaprojektowane wymiary pozwalają na swobodne i samodzielne układanie elementów według własnych pomysłów.

Trwałość i ekologia

Zaawansowana, opatentowana technologia zgrzewania zapewnia wytrzymałość i wysoką odporność na korozję, również w miejscach zgrzein.

Uniwersalność zastosowań

Niska waga i optymalne wymiary sprawiają, że miniGABIONY mają bardzo szerokie możliwości zastosowania.

Wymiary miniGABIONÓW

Precyzyjnie dobrane wymiary miniGABIONÓW sprawiają, że poszczególne kosze są w pełni kompatybilne. miniGABIONY w postaci koszy gabionowych mogą być ustawione na każdym z boków – także w pionie. Ze względu na bezpieczeństwo najlepszym rozwiązaniem jest

układanie max. do 3-4 elementów w poziomie, jeden na drugim – szczególnie w przypadku konstrukcji gabionowych w kształcie liter C lub L. Przy wyższych kompozycjach konieczne jest zastosowanie słupka mocującego, by nadać stabilność konstrukcji.

Wypełnienia

Gabiony zostały wypełnione we współpracy z projektantami ogrodów. Odpowiedni dobór wypełnienia gabionów umożliwia ich użytkownikom

dopasowanie wyglądu tworzonych konstrukcji i elementów małej architektury do zabudowy tradycyjnej, jak i nowoczesnej.

Skały lokalne jak piaskowce i krzemienie doskonale podkreślą naturalny charakter otoczenia.

Stonowane i neutralne barwy doskonale komponują się z charakterem przestrzeni miejskiej.

Transparentna forma doskonale wydobywa piękno światła naturalnego (idealne do podświetleń).

Realizacje